Kadıköy Tiyatro Festivali

Festival Programı Dopdolu

Kadıköy Tiyatroları Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Tiyatro Festivali 1-15 Ekim tarihleri arasında başlıyor.

Festival; 30 Eylül Pazar günü Emre Tandoğan ‘ın Dünya Müzikleri Dinletisi, Cihan Mürtezaoğlu ve Komik Günler grubunun konserleriyle başlayacak. Sanatın ve özel olarak da tiyatronun geliştirici ve değiştirici olduğuna inanan platform, başlangıç noktası olarak Kadıköy’de sürdürdükleri festivalin zamanla tüm ülkeye yayılıp kolektif bir çalışmaya dönüşmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

15 Ekim’e kadar çeşitli oyunlar ve atölyelerin yer alacağı program ise şöyle:

1 Ekim Pazartesi 20.30 / Moda Sahnesi / ‘’ARIZA’’ ( Oyun ) Moda Sahnesi

2 Ekim Salı 17.00 / Pat Atölye / ‘’KUKLA OYNATMA ATÖLYESİ ‘’ ( Atölye ) Tiyatro Gülgeç

3 Ekim Çarşamba 20.30 / Altkat Sanat / ‘’KIRKBİR’’ ( Oyun ) Altkat Sanat

4 Ekim Perşembe 17.00 / Pat Atölye / ‘’PANTOMİM ATÖLYESİ’’ ( Atölye ) Pat Atölye

5 Ekim Cuma 20.30 / Caddebostan Kültür Merkezi / ‘’FURUĞ FERRUHZÂD’’ ( Oyun ) Oyun Sandalı

6 Ekim Cumartesi   13.00 / Moda Sahnesi / ‘’ ANLAŞTIK MI?’’ ( Çocuk Oyunu ) Moda Sahnesi

20.30 / istanbulimpro / ‘’MASAL IRMAKLARINDA’’ ( Oyun ) istanbulimpro

7 Ekim Pazar 18.30 / Altkat Sanat / ‘’KARA SOHBET’’ ( Oyun ) Tiyatro Merdiven

13.00 / Altkat Sanat / ‘’DEBEŞİR DAİRESİ’’ (Çocuk Oyunu) Altkat Sanat

8 Ekim Pazartesi 20.30 / Küçük Salon / ‘’ ANGİNA PEKTORİS ‘’ ( Oyun ) Küçük Salon

9 Ekim Salı 20.30 / Caddebostan Kültür Merkezi / ‘’BAVUL’’ ( Oyun ) Yeditepe Mim Atölyesi

20.30 / Nâzım Hikmet K.M. / ‘’PERDESİZ SAHNELER’’ ( Belgesel ) Hakan Dursun

10 Ekim Çarşamba 20.30 / Nâzım Hikmet K.M. / ‘’TÜRKİYE’DE ŞEKSPİR OLMAK’’ ( Belgesel ) Gülşah Özdemir Koryürek

11 Ekim Perşembe 20.30 / Caddebostan Kültür Merkezi / ‘’KÜRKLÜ VENÜS’’ ( Oyun ) Yolcu Tiyatro

12 Ekim Cuma 20.30 / Kadıköy Emek Tiyatrosu / ‘’BEŞ SEVİM APARTMANI’’ (Oyun) Tiyatro Alesta

13 Ekim Cumartesi 20.30 / Kadıköy Emek Tiyatrosu / ‘’CADI AVI’’ (Oyun) Kadıköy Emek Tiyatrosu

14 Ekim Pazar  13.00 / Nâzım Hikmet K.M. / ‘’KORKUSUZ SALYANGOZ’’ ( Çocuk Oyunu ) Balon Kukla Tiyatrosu

15.00 / Öykü Sahne / ‘’BÜYÜYÜNCE NE OLACAKSIN?’’ (Çocuk Oyunu ) Öykü Sahne

18.30 / Caddebostan Kültür Merkezi / ‘’ŞVAYK HARİKALAR ÜLKESİNDE’’ (Oyun) Kadıköy Tiyatro Oyuncuları Topluluğu

15 Ekim Pazartesi 20.30 / Altkat Sanat / ‘’ ANNE FRANK’IN HATIRA DEFTERİ’’ (Oyun) Altkat Sanat

16 Ekim Salı 20.30 / Nâzım Hikmet K.M. /  ‘’ Teoman Kumbaracıbaşı ‘’ / Konser (Kapanış Etkinliği)