Seyahat

Dünyanın birçok yerinin kendine has ziyaretçi çeken bir özelliği, bir yapısı, farklı bir yönü vardır. Bu yerler genel olarak filmlere mekan olan yerlerdi. Gelin bu yerlere bir bakalım…

 Barcelona

seyahat

Olumlu eleştirilerle sık sık gündeme gelen Woody Allen ”Vicky Cristina Barcelona’‘ filmi için popüler bir şehir seçmiş. Yoğun ziyaretçisi olan şehirde, mutlaka görmeniz gereken yerlerden birkaçı; Kutsal Aile Kilisesi, Katalunya Anıtı, Barselona Katedrali ve Kristof Kolomb Anıtı.

Dubai

seyahat

Bir çok film şirketinin seçtiği şehir Dubai, en son ” Görevimiz Tehlike: Hayalet Protokol”e ev sahipliği yaptı. Dünyanın en büyük binası olan Burj Khalifa‘da çekilen bu filmde başrolde Tom Cruise oynadı. Palmiye ağaçlarıyla dikkat çeken bu şehirde, dünyanın 7 yıldızlı ilk oteli Burj Al Arab da ülkenin simgesi haline geldi.

 Phuket

seyahat

Yıllar önce adada yaşanan tsunami felaketi adanın turizm kapısını kapatmıştı. Adanın bizzat yaşadığı olay beyaz perdeye ”Kıyamet Günü” ismi ile girdi. Aslında sessiz ve sakin bir tatil isteyen herkesin gittiği ada, yetkililerin hızlılığı sayesinde tekrardan turizme açıldı.

Sidney

seyahat

Avustralya’nın en bilinen kenti olan Sidney Başta ”Görevimiz Tehlike 2 ” olmak üzere

Ülkeye giden herkes Aborjin yaşamında kangurular, devekuşları ve koalaları görmek istiyor. Bir de gitmişken dünyanın en büyük doğal limanı olan Sidney limanı, Mimari ödüle sahip Sidney Opera Binası ve Sidney Köprüsü’nü görmeden gelmeyin.

Kuala Lumpur

seyahat

Başrol oynadığı aynı zamanda bu film ile yıldızı bu film ile parlayan Catherine Zeta-Jones ”Kurda Tuzak” filmi Kuala Lumper’da çekildi.İkiz kuleler film çekildiği yılda dünyanın en yüksek binası idi. Malezya’nın başkenti olan bu kent Uzakdoğu kültürüne sahip. Ülkeyi ziyaret eden insanların genel çoğunluğu bu kenti ziyaret ediyor.

New York

seyahat

Belki onbinlerce film ve dizinin çekildiği bu şehirde yakından tanıdığımız isim Mahsun Kırmızıgül’ün ”New York’ta Beş Minare” filmi bu şehirde çekilmişti. Ne kadar renkli görünüp aslında gri olsa da her yıl milyonlarca turisti üzerine çeken bu kent, film sektörünün anavatanı diyebiliriz.

 Siem Reap

Seyahat

”Lara Croft: Tomb Raider” filminin ilk serisinin çekildiği Kamboçya şehri olan Siem Reap’ın en göze çarpan tarih mirası olan Angkor Vat Tapınağı ve şehrin ismini taşıyan koca nehir!

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Lütfen adınızı giriniz.