2017 yılında ilk albümlerini Fantezi Müzik ile yapan Jakuzi, synth-pop tarzıyla kendi yerlerini hazırlamışlardı. “Koca Bir Saçmalık”“İstediğin Gibi Kullan” ve “Bir Düşmanım Var” ise grubun duyulmasında etkisi büyük olan şarkılardandı. “Hata Payı” albümüyle ise yükselişe geçti…

2019 Nisan ayında Berlinli bağımsız şirket City Slang ile albümü kaydeden Jakuzi, daha karanlık bir duruşla, 11 şarkılık albümü “Hata Payı”nı yayınladı. bu albümle beraber “darkwave” akımına yakınlığını da göstermiş oldu.

Sözlerin “Hata Payı” albümünde daha derin ve varoluşsal sorunlara değindiğini hissediyoruz. Tabi ki sözler ise grubun solisti Kutay Soyocak’ ait.

Koray Soyocak

Ben kimim?
Artık emin değilim
Bilmeden, ne çok şey istedim
Gel ve gör, tam olarak neyim
İki ayaklı bir sinir kriziyim

Albümde öne çıkan ve kendisini tekrar tekrar dinlettiren şarkılar arasında “Toz”“Şüphe”“Yangın” ve “Sana Göre Bir Şey Yok” yer alıyor. Karamsar ve de karanlık sözlere sahip olan bu şarkıların güçlü synth’leri ve enerjik havaları sayesinde her birini bıkmadan dinliyorsunuz. Hatta kendinizi dans ederken bulabilirsiniz.

Kalbim Köprü Gibi ise albümdeki diğer parçalardan farklı bir yerde duruyor. Tempoyu düşürmeyen fakat biraz daha “yumuşak” bir parça bu. Video klibinde ise  Kutay Soyocak’ın küçükken şarkı söylediği bir okul töreninden görüntüler çıkıyor karşımıza.

“Hata Payı” şüphesiz ki müzikal açıdan çok zengin bir albüm. Jakuzi’nin yükselişinde yönü belirleye bu albümü sindirmek de oldukça zor. Her dinlediğinizde duygusal bir evrim yaşıyorsunuz. Albümün tamamını dinlemek için:

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Lütfen adınızı giriniz.