2013 yılında gösterdiği kültür ve sanat alanında gelişmeler sayesinde Türk Dünyası kültür başkenti ilan edilmişti. Eskişehir ‘e hiç gitmeyenler için mükemmel bir gezi yeri diyebiliriz.

Tülomsoş Müzesi

Ülkemizin yaptığı ilk ve tek yerli arabası olan ”Devrim” i görmek isteyenler, Tülomsoş müzesini ziyaret etmesi yeterli.

Havacılık Müzesi

Anadolu Üniversitesi’nin girişinde bulunan Eskişehir Havacılık müzesi Türk hava kuvvetlerinin envarterinde bulunan uzun yıllar kullanıldıktan sonra emekliye ayrılmış uçak ve helikopterleri görebilirsiniz.

Balmumu Heykelleri Müzesi

Usta bir Heykeltraş olan Eskişehir belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen’in elinden çıkan balmumu heykelleri burada sergilenmekte, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bir çok Türk ve Dünya liderlerinin ve sanatçıların balmumu heykellerini burada görebilirsiniz.

Haller Gençlik Merkezi

İsminden de anlaşılacağı üzere önceden sebze ve meyve hâli olan bu yerde artık canlı müzik, alışveriş, yemek aklınıza gelebilecek herşey var diyebiliriz.

Tarihi Odunpazarı Evleri

Eskişehir’in belki de en güzel yeri olan bu yer ilk yerleşim alanlarından biri, Odunpazarı tarihi motel ve cafeteryaları ile ilgi odağı olmuştur. Odunpazarını gezmeniz 1 gününüzü alıyor.

Kentpark

Şehre geldiğinizde ilk durağınız olabilir, tam otobüs terminalinin karşısında bulunan Kent Park’ta otantik plajdan tutun kafeteryalara kadar çok güzel şeyler var.

Şelale Park

Eskişehir’i ayaklarınızın altında görmek istiyorsanız Şelale Park’a uğrayın.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Lütfen adınızı giriniz.