bayram

Tüm okurlarımızın bayramını en içten ve en iyi dileklerimizle kutlar, büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öperiz! 11 ayın sultanı Ramazan ayı bitince, hemen ardından gelen Ramazan Bayramı, bu sene pandemi süreci nedeniyle biraz zorlu geçiyor. Hepimiz evdeyiz ve bir miktar buruğuz. Yine de, birçok konuda oldğu gibi, bayram konusunda da sosyal medyada fazlasıyla güldüren şakalar görüyoruz!

Bu bayram hepimiz, geçmiş bayramlara çok daha fazla ve çok daha derin bir özlem duyuyoruz. Topluca bir “iyi bayramlar” mesajı göndermek, eskisi kadar cezbedici gelmiyor şimdi… Şikayet ettiğimiz komşu çocuklarına apartmanın önünde bile rastlamıyoruz. Bir dahaki bayramda yeniden bir arada olmak dileğiyle, gerçek anlamda, “nerede o eski bayramlar” diye iç geçiriyoruz.

bayram

Bugünler geçtiğinde, eski bayramları geri getirmek ve büyüklerimize sarılabilmek için, bu bayramı evde ve daha sakin geçireceğiz. Belki sevdiklerimizden uzak, onlara daha çok özlem besleyeceğiz… Olsun. Bizce artık, kıymetini bileceğiz. Eski bayramları aslında hep ruhumuzda taşıdığımızı öğreneceğiz.

Ve bundan sonra mümkünse her bayram, birbirimize sarılarak, yalnız kalmadan, doya doya, bol baklava ve börekle, daha çok gülerek vakit geçireceğiz! Telefonları bir kenara bırakacağız, birbirimizi göreceğiz, çocukların gülüşlerine kulak kesileceğiz, büyüklerimizi mutlu edeceğiz ve komik tweetleri anında değil, ancak böyle derlendiği zaman okuyacağız…

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Lütfen adınızı giriniz.