The-Last-Dance

Dizilerin hikaye örgüleri ve karakterleri, dizilerin sevilmesinde ve unutulmazlar arasına girmesinde büyük pay sahibi oldu. Çekimleri ve bölümleri bitmesine rağmen halen hafızalarda kalan bu dizileri eğer izlemediyseniz listemize bir göz atarak biten ama efsaneler arasına giren Netflix dizilerine göz atın!

Freud

Biten ilk Netflix dizisinin konusu şöyle; 1800’lü yıllarda yaşayan ve başarılı bir genç olan Sigmund Freudun bazı gizemli kaçırılma olayları ile cinayetleri aydınlatabilmek için bir medyum ve bir dedektif ile işbirliği yapmasını anlatmaktadır.

Sherlock

Arthur Conan Doyle’nin anlattığı hikayelerin televizyon yapımı… Şehirde cinayetlerin peşine düşen polis teşkilatının dahi bir beyne sahip olan Sherlock Holmes ve ev arkadaşı Doktor Watson’dan aldığı yardımlarla cinayetlerin çözümlenmesini konu almaktadır.

Unorthodox

Kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesini konu edinen dizi en sevdiklerimiz arasında! Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir.

Narcos ve Narcos Mexico

Meksika’da süregelen uyuşturucu savaşlarının kökenlerine iniyor; uyuşturucu kartellerinin yükselişini konu ediniyor. … Kiki, Félix ile ilgili istihbarat toplamaya başlayınca, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatmış olur.

House of Cards

Dizi; günümüzde Washington, DC’de geçen House of Cards, Güney Karolina’dan seçilmiş Demokratik Partili bir kongre üyesi olan Frank Underwood’un kendisine vadedilen ABD Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başkasının atanmasından sonra uygulamaya koyduğu planınını anlatıyor.

Better Call Saul

Ünlü avukat Jimmy McGill’in Walter Walter White ile tanışmasından önceki avukatlık kariyerinde başına gelenler oluşturmaktadır. Maddi sıkıntılar ile boğuşan ve abisi ile hayatını geçirmekte olan Saul Goodman‘ın da ara sıra gençlik yılları dizide yer almaktadır..

Breaking Bad

Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White, maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve hiçte güzel işlere girmez…

Bonus: The Last Dance 

Efsane yıldız basketbolcu Michael Jordan’ın yaşamını anlatan The Last Dance‘in konusu hakkında Netflix, “1997-98 sezonundan yayınlanmamış görüntülerle dolu bu belgesel dizisi, Michael Jordan’ın kariyerinin ve 1990’lardaki Chicago Bulls’un eksiksiz bir öyküsünü anlatıyor.” ifadelerini kullanıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Lütfen adınızı giriniz.